Gezilecek Yerler

 

Yedigöller Milli Parkı

Milli Park zambak, sıklamen, çiğdem ve orkide olmak üzere toplam 236 adet bitki türünü içerir. Başlıca ağaç türleri olan kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, titrek kavak, sarı ve kara çam, köknar, fındık, yapraklı üvez, keçi söğüdü, yabani kiraz, ıhlamur, dişbudağın yanı sıra porsuk gibi nesli azalmakta olan bitki türleri de mevcuttur. Milli park çok çeşitli bitki türüne ev sahipliği yaptığı gibi çeşitli hayvan türlerine de ev olmuştur.

Bu hayvan türleri arasında yabani türler de vardır. Milli Park sahasında 100’ün üzerinde kuş türü de tespit edilmiştir.

Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır. Bu göller aralarında 100 m. yükselti farkı bulunan iki plato üzerindedir.

Abant Gölü

Türkiye’nin gezilmeye değer yerlerinden biri olan Abant Gölü tam anlamıyla bir tabiat harikasıdır. Çünkü çam ve köknar ağaçların çevrelediği 1350 metre yükseklikte bulan ve bir heyelan set gölüdür. Bir kaç kaynak suyu ile devamlı olan akarsuyu özel kılan ise devamlı kar ve yağmur suları ile beslenmesidir.

Abant gezilerinizde ilk olarak Abant Gölü etrafında bir yürüyüş yapılabilir ve ardından her mevsim harika bir manzaraya sahip olan gölü izleyebilirsiniz.Gün içerisinde gölün girişinde bulunan ve ahşap bir mimariye sahip olan Abant Doğal Yaşam Müzesini gezebilirsiniz.Yine gün içerisinde bölgeye yakın olarak yamaç paraşütü yapabilirsiniz.At binebilir veya gölün etrafında fayton ile romantik bir gezi yapabilirsiniz

 

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya, Bolu ilinin doğu tarafında Köroğlu Dağları’nda bir kayak merkezidir. Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerindendir.Kayak, kızak ve snowboard kiralama hizmeti de vardır. Ulaşımda sıkıntı görülmez. . Manzara dev çam ağaçları ile süslüdür. Zirve yaklaşık 2200 metredir. Zirve kayalık olup ve alpin çayırlarla kaplıdır. Kış mevsiminde kar kalınlığı zaman zaman 3 metreyi bulur. Kayak sezonu Aralık – Nisan’dır. Manzara sadece çam ağaçlarıyla sınırlı değildir. Bolu dağlarını ve Köroğlu dağları rahatlıkla görülebilir. Eteklerinde yaylalar bulunmaktadır. Yazın, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

Otelimizde konaklama yapan misafirlerimiz için Günü Birlik Skipas ücretlerinde %10 indirim uygulanmaktadır.

Gölcük Milli Parkı

Bolu şehir merkezinin 13 km güneyinde suni olarak yapılmış bir set gölüdür. Yükseltisi 1217 m olan gölün yüzeyi 4.5 hektar, çevresi de yaklaşık 1.300 metredir. Etrafı çam, göknar, kayın, gürgen ve karışık türde ağaç türleri ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağan üstü güzelliğiyle kaplı olan gölün hemen kenarında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın “Devlet Konukevi” olan şirin bir yapı bulunmaktadır.

Göl ve etrafı “Tabiat Parkı” olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından koruma altına alınmıştır. Çok şirin ve küçük olan bu göl çevresine araçla girilmemektedir. Yıl boyunca gezmek, görmek, dinlenmek, fotoğraf çekmek, yılın belirli zamanlarında sportif olta balıkçılığı, bisiklet turu ve piknik yapmak amacıyla yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Gölcük Tabiat Parkı, Bolu’nun en önemli turistik merkezlerinden biridir.

  • Aladağ İzcilik Kampı 
  • Aladağ Göleti
  • Saraycık Yaylası
  • Sarıalan Yaylası
  • Seben Gölü

Aladağ Yaylaları : Bolu’nun 25 – 30 km. güneyindeki dağ yamaçları üzerinde, yer alırlar. Orman alanları arasında, yemyeşil düzlükleri ile piknik için de ideal olan bu yaylaların çevresinde Aladağ Orman İşletme Tesisleri ve Aladağ İzcilik Kampında konaklama ve Göksu Göleti ile Beşpınarlar Mevkiinde Ülkemizin tek özgüven geliştirme ve doğa sporları merkezi bulunmaktadır. Bölgedeki yaylalar arasında trekking ve dağ bisikleti için uygun parkurlar vardır. Göksu göleti mevkiinde bulunan tesiste kamp ve piknik hizmeti de verilmektedir.

Sarıalan Yaylaları : Bolu’nun 20 – 25 km. güneydoğusunda Kartalkaya yolu üzerinde, çevresinde 14 yaylanın olduğu bir yayla grubudur. Burada da kamp, piknik, trekking ve konaklamak için uygun yerler vardır. Saraycık yaylası kenarında bulunan gölet ise yöreye ayrı bir güzellik katmaktadır. Bölgede özel sektörce işletilen ve yıl boyu açık olan 1’i turizm belgeli 5 konaklama tesisi bulunmaktadır.

Seben Yaylaları : Kiraz Dağı çevresinde toplanmış, ortalama 1400 m. yükseltide olan bu yaylaların en önemlileri Taşlıyayla, Gerenözü ve Kızık yaylalarıdır. Seben yolu üzerinde Taşlıyayla mevkiinde yapılan ve yaklaşık 833 hektar alanı kaplayan Taşlıyayla Göleti çevresine çeşitli turistik tesisler yapıldığında, göletin bölgeye turistik hareketlilik kazandırması beklenmektedir.